• 1
  • 2
piątek, 17 grudzień 2021 15:30

Emerytury i renty jeszcze przed świętami?

Napisane przez KK
ZUS ZUS

Jak co roku emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury i renty jeszcze przed świętami. Do końca grudnia pieniądze trafią także  do osób, których termin wypłaty świadczeń wypada 1 stycznia.  

- Osoby, które powinny otrzymać swoje świadczenie 25 grudnia i 1 stycznia otrzymają pieniądze jak zwykle z wyprzedzeniem. Emerytury i renty doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 21 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 23 grudnia - wyjaśnia Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

- Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 30 grudnia
– dodaje rzeczniczka.

Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyli wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny i łatwy dostęp do pieniędzy. Otrzymując emeryturę czy rentę na rachunek bankowy, nie musimy czekać na wizytę listonosza. W województwie podlaskim ZUS przekazuje 77 proc. świadczeń na rachunki bankowe.

Wszystkim swoim klientom ZUS życzy „Zdrowych i Wesołych Świąt”.

Katarzyna Krupicka
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Gruby Benek