Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 grudzień 2021 16:10

Oszustwa w Augustowie! Policja apeluje!

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Dziś (20 grudnia) rzecznik policji poinformował, że w Augustowie dochodzi do oszustw. Oszczędności mieszkańców są zagrożone! Zobacz, czego się wystrzegać.

„Otrzymujemy sygnały, że do mieszkańców dzwonią oszuści, podając się z policjantów i informują, że ich oszczędności są zagrożone i należy przelać je na bezpieczny numer konta Prosimy zachować czujność” – poinformował dziś rzecznik augustowskiej policji.

Jak uniknąć oszustwa?

- Policjanci prowadząc czynności służbowe nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.

- W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 112.

- Zachowaj ostrożność - jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny, policjanta, prokuratora i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań - nie wykonuj jego poleceń, nie podawaj numeru komórkowego - nie daj się zmanipulować!

- Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz. Rozłącz starannie rozmowę telefoniczną, zadzwoń do kogoś z rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.

Co robić, gdy zostaniesz oszukany?

- Koniecznie skontaktuj się ze swoim bankiem.

- Poinformuj Policję.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność w podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.

Źródło: Policja Podlaska