• 1
  • 2
poniedziałek, 20 grudzień 2021 17:16

Skazano kasjerkę z Augustowa

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Ewa B., która pracowała w jednym ze sklepów mięsnych w Augustowie, została skazana wyrokiem sądu za okradanie swojego pracodawcy. Przywłaszczyła sporą sumę pieniędzy.

Kasjerka z Augustowa, Ewa B., przez jakiś czas dopuszczała się oszustw, wręczając klientom sklepu mięsnego, w którym pracowała, jedynie część paragonów za poczynione przez nich zakupy. Kiedy ci opuszczali sklep, sprzedawczyni cofała niektóre produkty z rachunku, a różnicę przywłaszczała sobie.

Sąd Okręgowy w Suwałkach orzekł o bezsprzecznej winie Ewy B. tłumacząc, że jej działania były umyślne, na co wskazywała m.in. skala jej poczynań, a tym samym chęć uzyskania korzyści majątkowej. I chociaż kwoty, które kobieta zgarniała do swojej kieszeni, za każdym razem nie przekraczały 500 złotych, czyli stanowiły jedynie wykroczenia, sąd uznał, że proceder, którego się dopuściła, należy potraktować jako jeden czyn.

Według prokuratury kasjerka z Augustowa przywłaszczyła aż 640 tysięcy złotych, jednak zdaniem suwalskiego sądu kwota ta wynosiła jedynie 70 tysięcy złotych. Ewa B. ostatecznie przyznała się, że taką właśnie kwotę ukradła i pieniądze oddała właścicielowi sklepu mięsnego, w którym pracowała. Kobieta została skazana na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo musi jeszcze zapłacić grzywnę w wysokości 4,5 tysiąca złotych. Wyrok sądu jest nieprawomocny.

Gruby Benek