• 1
  • 2
środa, 05 styczeń 2022 16:23

Drożej na miejskiej ślizgawce

Napisała

Miejskie lodowisko w Augustowie corocznie cieszy się dużą popularnością. Korzystają z niego chętnie zarówno dzieci, jak i dorośli. Ostatnio jednak zmienił się cennik wejścia na augustowską ślizgawkę. Czy w związku z tym będzie ona wciąż tak popularna, jak do tej pory? Co sprawiło, że ceny biletów wstępu poszybowały w górę? Postanowiliśmy się tego dowiedzieć.

Spośród wielu sportów zimowych, które uprawiane są rekreacyjnie przez mieszkańców miast, wysokie miejsce zajmuje jazda na łyżwach. Jest to doskonała zabawa oraz możliwość poprawy koordynacji ruchowej każdego człowieka, niezależnie od wieku. To również doskonały sposób spędzania wolnego czasu, spotkania się ze znajomymi, zawierania nowych znajomości oraz szlifowania swoich umiejętności w tej dziedzinie sportu.

W Augustowie, przy Centrum Sportu i Rekreacji, funkcjonuje miejskie lodowisko, z którego bardzo chętnie korzystają zarówno dzieci i młodzież, jak również dorośli. Wprawdzie w tej chwili lodowisko jest zamknięte ze względu na dodatnie temperatury, ale użytkownicy skarżą się na znaczne podwyżki cen na tym obiekcie. Niektórzy twierdzą, że ceny uniemożliwią im korzystanie z tej formy rozrywki.

Dla przykładu – w roku ubiegłym dzieci i młodzież, wchodząc na lód z własnymi łyżwami, płaciły 2 złote, a w tym roku muszą zapłacić 3 złote więcej. Wejście na ślizgawkę bez własnego sprzętu rok temu kosztowało 5 złotych, a obecnie jest to 10 złotych. Jeśli popatrzeć na procentowy wzrost opłat, to istotnie jest to znaczna podwyżka, jednak dyrektor obiektu, pan Paweł Głowacki, ma na to wytłumaczenie.

„Te podwyżki to kosmetyczne minimalizowanie kosztów utrzymania lodowiska. To konieczność, nie chęć zarobienia pieniędzy. Życzę sobie, aby rachunki były niższe, wówczas wstęp na obiekt będzie również niższy” – wyjaśnia dyrektor.

„Przy temperaturach wynoszących około 0 stopni Celsjusza już za samą energię elektryczną musimy zapłacić około tysiąca złotych dziennie. Moim zdaniem ceny na augustowskim lodowisku i tak są jednymi z najniższych w regionie” – mówi dyrektor CSiR nadmieniając, że szkoły podstawowe oraz średnie, które wystąpiły do burmistrza z prośbą o bezpłatne korzystanie ze ślizgawki, taką możliwość otrzymały.

Od poniedziałku (3 stycznia) lodowisko w Augustowie jest nieczynne. Zamknięcie obiektu było konieczne ze względu na występujące w ostatnich dniach dodatnie temperatury. Gdy tylko aura na to pozwoli, miejska ślizgawka znów zostanie oddana do użytku.

Gruby Benek