Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 17 styczeń 2022 16:30

Dwa ostrzeżenia dla województwa podlaskiego!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (17 stycznia) wydano aż dwa różne ostrzeżenia dla województwa podlaskiego. Czego tym razem dotyczą? Warto zapoznać się z tymi informacjami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dla województwa podlaskiego. Tym razem chodzi o dwa różne niekorzystne zjawiska pogodowe, jakie mogą wystąpić na terenie regionu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy oblodzenia i obejmuje powiaty: augustowski, białostocki, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Białystok, Łomżę i Suwałki.

„Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C” – czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez synoptyków z IMGW.

Komunikat jest ważny od godziny 10:30 dnia 17.01.2022 do godziny 08:00 dnia 18.01.2022. Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia wynosi 80 procent.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy silnego wiatru i obejmuje powiaty: augustowski, białostocki, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Białystok, Łomżę i Suwałki.

„Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do około 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią rano i w pierwszej połowie dnia” – możemy przeczytać w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 07:00 dnia 17.01.2022 do godziny 22:00 dnia 17.01.2022. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru wynosi aż 90 procent.

Apelujemy o zachowanie ostrożności!

Źródło: IMGW