Wydrukuj tę stronę
środa, 19 styczeń 2022 16:36

„Maryś, zaszczep się” – zachęcają śpiewem podlaskie zespoły ludowe [WIDEO]

Napisała
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny / YouTube Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny / YouTube

Pomysłów na zachęcenie obywateli do przyjęcia szczepionki było już wiele. Gminy organizowały z tej okazji festyny, za zaszczepienie się rozdawano również darmowe posiłki. Teraz padło na śpiew – zespoły ludowe z Podlasia piosenką starają się przekonać Polaków do przyjęcia preparatu, który ma ich ochronić przed Covid-19. Teledysk bije rekordy popularności w sieci!

„Maryś, zaszczep się” – tak śpiewają w swoim najnowszym utworze dwa zespoły ludowe pochodzące z gminy Juchnowiec Kościelny. W nieco ponad miesiąc teledysk zamieszczony w Internecie na popularnym kanale YouTube zyskał już ponad 210 tysięcy wyświetleń. Nie ma co ukrywać, że to niebagatelny sukces!

„Nie czekaj Marysiu, zbyt długo nie czekaj, zaszczep się czym prędzej, nie zwlekaj, nie zwlekaj” – brzmi fragment utworu.

Piosenkę, zachęcającą Polaków do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, nagrały Srebrne Nutki z Kleosina i Koplanianki z Koplan. Nuty są typowe dla stylu obu podlaskich zespołów, a tekst napisany został z lekkim przymrużeniem oka. Chyba właśnie te dwa czynniki, plus tematyka utworu, pozwoliły teledyskowi osiągnąć taką popularność w sieci.

„Babuniu kochana, czy to prawda będzie, że po tej szczepionce w biodrach mi przybędzie?” – wyśpiewuje swoje obawy Marysia. „Maryś moja, Maryś, ty moje kochanie, zaszczep się czym prędzej, to żoną zostaniesz” – w dalszej części utworu przekonuje ją jej dziadek.

Piosenka jest może nagrana w nieco wesołym klimacie, ale wokaliści, którzy ją wykonują twierdzą, że dla nich to pewnego rodzaju misja. Czy nagrany przez podlaskie zespoły utwór przekona ludzi do szczepienia się? Czas pokaże.

Autorem tekstu piosenki jest Danuta Ekman. Materiał został zrealizowany na zlecenie Gminy Juchnowiec Kościelny.