Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 styczeń 2022 16:08

Aktor z Augustowa przekazał zabytek na WOŚP. Licytacja trwa

Napisała
Allegro Allegro

Trwa wielka licytacja, na której kupić można prawdziwą „perełkę” ze zbioru zabytków augustowskiego aktora. To już nie pierwszy raz, kiedy ten mecenas sztuki przekazuje swoje cenne rzeczy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Janusz Michałowski, znakomity aktor filmowy i teatralny pochodzący z Augustowa, po raz kolejny przekazał na rzecz augustowskiego WOŚP unikatową lampę. Jest to prawdziwa „perełka”, która pochodzi z jego pokaźnego zbioru zabytkowych lamp naftowych.

Tą kolekcjonerską rzecz, pochodzącą z prywatnego zbioru znanego aktora i mecenasa sztuki Janusza Michałowskiego, można wylicytować na aukcji Allegro. Całkowity dochód z licytacji trafi na okulistykę dziecięcą.

Aktor Janusz Michałowski co roku przekazuje na augustowskie licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jedną lampę ze swojej ogromnej kolekcji. Każda z nich jest jedyna i niepowtarzalna.

Tym razem na aukcję przeznaczył stuletnią naftową lampę ozdobną, która wykonana jest w całości z barwionego na biało szkła. Korpus i wykończony kryzą klosz ozdobione są delikatnym motywem kwiatowym. Warto nadmienić, że lampa została pomalowana ręcznie. Jest to niezwykle rzadko spotykany na rynku przedmiot antykwaryczny, ponieważ klosz oraz pozostałe elementy lampy (tj. podstawa i korpus) są szklane. Przedmiot jest zachowany w idealnym stanie i może stanowić doskonałą ozdobę każdego wytwornego wnętrza.

Jest to niepowtarzalna okazja do zdobycia tej unikatowej i wyjątkowej lampy, której wartość wyceniona została na około 6 tysięcy złotych. Licytacja zaczyna się od 2 tysięcy złotych. Na tę chwilę nikt jeszcze nie zdecydował się na dodanie swojej oferty kupna. Poniżej link do aukcji.

https://allegro.pl/oferta/lampa-z-kolekcji-aktora-janusza-michalowskiego-11712191911?fbclid=IwAR2ImlZQsPL9r1Btye7fFmW9PJydILZNT0fNSiLVpV-y54QEiJ1K8hvrQpg

Przy okazji przypominamy, że w niedzielę, dnia 30 stycznia, od godziny 19:00 do godziny 22:00 trwać będzie Muzyczny Finał 30. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Augustowie. Całe wydarzenie będzie transmitowane on-line z auli ACE w Augustowie w czasie rzeczywistym. Możliwe, że w koncercie będzie mogła uczestniczyć limitowana grupa publiczności. Wszystko jednak zależy od warunków pandemicznych. Szczegóły bliżej końca stycznia.

finał

W Augustowie Muzyczny Finał tegorocznej 30. edycji WOŚP rozpocznie się tak naprawdę już 29 stycznia o godz. 19:00, w Sali Widowiskowej MDK, gdzie Teatr Piosenki APK zaprezentuje spektakl muzyczny pt. „Droga do Wolności”.

Dnia 30 stycznia na scenie zaprezentuje się zespół „Zubek & Pentz Piazzolla Duo”. Jak z nazwy wynika, usłyszymy duet wokalno-gitarowy w programie z kompozycjami Astora Piazzolli. Będzie również mocne, rockowe uderzenie w wykonaniu zespołu Muzopatia. Dla publiczności zagra również Augustowska Orkiestra Dęta, łącząc swoje siły z muzykami z Muzopatii.

Wszystkim wokalistom akompaniować będzie znakomita sekcja pod kierownictwem Jacka Prokopowicza (znakomitego warszawskiego pianisty i hammondzisty) oraz powszechnie lubianego i cenionego basisty – Janusza Cichora.

Źródło: Allegro, Facebook