• 1
  • 2
środa, 16 luty 2022 16:03

Pożar budynku mieszkalnego. Z żywiołem walczyło 32 strażaków [ZDJĘCIA]

Napisane przez MM
KPPSP w Augustowie KPPSP w Augustowie

15 lutego br. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Dreństwo gm. Bargłów Kościelny. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej  zastano rozwinięty pożar budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej.

Strażacy po opanowaniu pożaru dokładnie przeszukali budynek. Następnie przystąpiono do rozbiórki konstrukcji celem dokładnego dogaszenia tlących się elementów budynku. Szczęśliwie w zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Augustów, zastęp z OSP Wólka Karwowska, OSP Bargłów Kościelny, OSP Dreństwo, OSP Tajno Stare, łącznie 32 strażaków oraz Policja.

Komenda Powiatowa PSP w Augustowie apeluje o ostrożność i czujność w okresie grzewczym, rekomenduje zakup i montaż w budynkach autonomicznych czujek tlenku węgla i dymu.  Dostępne na rynku urządzenia w porę ostrzegą nas o niebezpieczeństwie zapobiegając tragedii.

Opracował: mł. kpt. Marek Matyskiel
Zdjęcia: KP PSP w Augustowie

Gruby Benek