• 1
  • 2
czwartek, 17 luty 2022 13:54

Wypadek! Na trasie Mońki – Grajewo ciężarówka uderzyła w rowerzystę [ZDJĘCIA]

Napisała
Policja Podlaska Policja Podlaska

Dziś (17 lutego) w godzinach porannych doszło do wypadku, w którym udział brał pojazd ciężarowy oraz rowerzysta.

Dnia 17 lutego 2022 roku o godzinie 9:41 dyżurny monieckiej jednostki otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty i pojazdu ciężarowego. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 65, na wyjeździe z Moniek w kierunku Grajewa (126,8 km).

„Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 36-letni kierowca Iveco, wykonując manewr wyprzedzania, nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego 67-letniego rowerzysty i doprowadził do zderzenia” – poinformował rzecznik podlaskiej policji.

Okazało się, że zarówno kierowca ciężarówki, jak i rowerzysta, byli trzeźwi. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W tej chwili policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Ruch na w/w trasie odbywał się wahadłowo. Utrudnienia przewidziane zostały na około 2 godziny.

„Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 metr” – ostrzega podlaska policja.

Źródło: Policja Podlaska

Gruby Benek