• 1
  • 2
czwartek, 24 luty 2022 16:22

Augustowscy strażnicy SG ujawnili nielegalne papierosy

Napisane przez AG
POSG POSG

Papierosy bez polskich znaków akcyzy ukryte w busie w specjalnie skonstruowanych skrytkach ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie. Nielegalne wyroby tytoniowe przewoził obywatel Białorusi.

Nielegalne papierosy ujawnili dnia 22.02.2022 r. funkcjonariusze Straży Granicznej na drodze krajowej nr 16 podczas kontroli drogowej Renault Mastera na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie sprawdzania auta okazało się, że w specjalnie skonstruowanych skrytkach znajdujących się m.in. w przedniej belce pojazdu i nadkolach znajdują się znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Łącznie ujawniono ponad 16 tys. sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości 12 tys. zł. Do przewożonej kontrabandy przyznał się 29-letni kierowca Renault.

29-letni obywatel Białorusi otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Augustowie do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS.

Źródło: POSG

Gruby Benek