• 1
  • 2
poniedziałek, 28 luty 2022 16:40

Akcja ratownicza i kolejni zatrzymani - niespokojny weekend na granicy

Napisane przez MB
POSG POSG

Miniony weekend nielegalnie polsko – białoruską granicę próbowały przekroczyć 32 osoby. Wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Iraku, Jemenu i Syrii. Cudzoziemcy ujawnieni zostali na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Michałowie, Lipsku, Nowym Dworze i Narewce.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce dzisiejszej nocy po raz kolejny przeprowadzili zakończoną sukcesem akcję ratunkową. Irakijczyk i Syryjka po nielegalnym przekroczeniu granicy zgubili się i utknęli na bagnach w rozlewiskach rzeki Narew. Do działań wezwana została również dysponująca specjalistycznym sprzętem jednostka PSP z Hajnówki. Cudzoziemcy zostali znalezieni w dobrym stanie zdrowia, zapewniono im suche ubrania i ciepłe posiłki.

W miniony weekend zatrzymano również 6 osób podejrzanych o  organizowanie i  pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.

Z kolei już dzisiejszej doby 14 cudzoziemców (obywatele: Somalii, Turcji, Afganistanu, Syrii, Iraku i Jemenu) zatrzymanych zostało tuż po przekroczeniu granicy przez służby z  Placówki SG w Mielniku.

Źródło: POSG

Gruby Benek