• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 26 lipiec 2016 16:24

Korki przed rondem

Napisane przez IT

Obowiązujący od początku lipca ruch jednopasmowy w obrębie skrzyżowania Solidarności w Augustowie wzbudza wiele emocji wśród kierowców, którym znacznie wydłużył się okres oczekiwania na włączenie się do ruchu.

Prace wykonała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierując się względami bezpieczeństwa zawęziła wjazdy i zjazdy ronda do jednego pasa ruchu. W wyniku przeprowadzonych zmian przepustowość skrzyżowania znacznie spadła, korki pojawiają się praktycznie codziennie, mniejsze lub większe, w zależności od natężenia ruchu. Korzystający z tego odcinka drogi powoli zaczynają tracić cierpliwość o czym świadczy otrzymana dzisiaj prośba autorstwa naszej czytelniczki:

„Droga redakcjo, czy moglibyście zainteresować się sytuacją jaka dzieje się codziennie odkąd zmieniono organizację ruchu na rondzie NSZZ Solidarność? Wczoraj policjant kierował ruchem, nie wpuszczał aut jadących w stronę Warszawy, także wiele osób musiało jechać okrężną drogą do swych domów. Korki są gigantyczne, niekiedy zaczynają się już w centrum miasta, a to wszystko dlatego, że spowolniony jest ruch na rondzie. Rondo jest na tyle szerokie, że wydawałoby się, że da się tam zrobić dwa pasy. To jest bardzo duży problem, szczególnie teraz - w sezonie turystycznym”. (Imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Wczorajszą obecność funkcjonariuszy na rondzie Solidarności wyjaśnił nam Paweł Jakubiak, oficer prasowy augustowskiej policji: „Na rondzie Solidarności miało miejsce zderzenie drogowe, a na tzw. rondzie ósemkowym, czyli węźle Augustów zepsuł się samochód ciężarowy i trzeba było kierować ruchem”. Wskazywał także, że problem z korkami w rejonie ronda Solidarności wynika z natężenia ruchu w sezonie wakacyjnym. Takie samo wyjaśnienie usłyszeliśmy w GDDKiA. – Przewidujemy, że sytuacja uspokoi się po wakacjach. Nie mamy takich sygnałów, że ruch w mieście jest wręcz sparaliżowany by wprowadzać ponownie zmiany organizacyjne na tym rondzie. Ponadto, naprzeciwko mamy Powiatowy Zarząd Dróg, więc mielibyśmy informacje o sytuacji z pierwszej ręki – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Rafał Malinowski, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDiK z Oddziału w Białymstoku. Wyjaśnił także powód zmiany organizacji ruchu - Zrobiliśmy to, by uporządkować ruch na rondzie na bardziej czytelny i bezpieczny.

Więcej w tej kategorii: « Już są Ulice jak potoki »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot