• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 06 październik 2016 11:30

Zejdź z kanapy

Napisane przez RED

Zejdź Proszę Młody z Kanapy to hasło, które przyświecało, gdy młodzież z Zespołu Placówek Młodzieżowych brała udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych z okazji Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu jest to ogólnopolska inicjatywa organizowana pod patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki. Impreza ta dedykowana jest wszystkim, którzy kochają sport. Założeniem projektu jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez zorganizowanie nieodpłatnych zajęć sportowych.

Oficjalny udział naszej placówki w tym wydarzeniu rozpoczął się spotkaniem z olimpijczykami z Augustowa. Wszyscy ich znamy w naszej lokalnej społeczności: Edyta Dzieniszewska- Kierkla, Adam Wysocki, Piotr Markiewicz. Zabrakło jedynie Marka Twardowskiego, który nie mógł dotrzeć na spotkanie. Wiemy, że młodzi ludzie potrzebują i poszukują autorytetów wśród dorosłych. To właśnie znani sportowcy mogą skutecznie wpływać na zmiany postaw młodzieży. Dlatego poprosiliśmy naszych gości, aby opowiedzieli o swojej przygodzie z kajakarstwem, o najwspanialszych chwilach w swojej karierze, o tym czego nauczyli się ciężko trenując i dlaczego warto ćwiczyć.

Badania pokazują, że przeciętny uczeń ogranicza swój ruch tylko do lekcji wf-u, więcej czasu spędza przed telewizorem niż na boisku. Nie bez przyczyny uroczystości sportowe w naszej placówce odbyły się pod hasłem Zejdź Proszę Młody z kanapy. Nie zabrakło u nas ciekawych wydarzeń, które miały za zadanie pokazać, że sport to radość i zabawa.

Oprócz spotkania motywacyjnego z olimpijczykami w bursie odbyły się towarzyskie rozgrywki w darta prowadzone przez Panią Ewę Bartoszewicz, rozgrywki w piłkę nożną pomiędzy trzema grupami oraz bieg na 100 metrów prowadzone przez Panią Helenę Sokołow . Zorganizowaliśmy również takie konkurencje sportowe, jak: wyścigi na trenażerze wioślarskim nadzorowany przez trenera Antoniego Tym, przeciąganie liny, rzut piłką lekarską do tyłu i wyciskanie ciężarka 16,5 kg w pozycji siedzącej zorganizowane przez trenera Wiesława Jeruć. Nagrodą po sportowych zmaganiach był słodki poczęstunek przygotowany przez sekcję kulinarną nadzorowaną przez Panią Elżbietę Stankiewicz.

Rozgrywki te dostarczyły wiele emocji nie tylko zawodnikom w nich uczestniczącym, ale też widzom i pozwoliły nam wszystkim zejść z kanapy...

Koordynatorem wszelkich sportowych przedsięwzięć była Pani Marta Maziuk-Wawiórko.

Jarosław Kwiecień

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot