• 1
  • 2
  • 3
środa, 19 październik 2016 09:41

Gdy papuga zaczyna mówić

Napisane przez RED

O tym, ile zamieszania może wywołać gadający ptak – zwłaszcza gdy mówi bardzo niewygodne rzeczy – przekonają się już w najbliższy poniedziałek (24 X) bywalcy augustowskiego kina. Na dużym ekranie zobaczymy czeską produkcję "Zagubieni" w reżyserii Petra Zelenki, w której jedną z głównych ról gra... papuga. Na wieczorny seans zaprasza DKF Kinochłon.

Szalona, nieprzewidywalna, absurdalna komedia, jedna z najzabawniejszych tego roku – tak o najnowszym dziele czeskiego reżysera znanego m.in. z takich filmów jak "Guzikowy", "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" czy "Bracia Karamazow" rozpisują się recenzenci. To także wyjątkowa lekcja historii i jednocześnie lekcja humoru jaki można wydobyć z własnych kompleksów i mitów narodowych – dodają.

Na samych słowach się nie kończy. Wspomniany obraz otrzymał nagrody czeskich krytyków dla najlepszego filmu, reżysera i za scenariusz. Został też wystawiony przez członków Czeskiej Akademii Filmu i Telewizji do wyścigu o Oscary 2017. I choć opis fabuły może brzmieć dla niektórych niedorzecznie – mamy tu wiekową papugę, która rzekomo była świadkiem niechlubnej konferencji monachijskiej i nie tylko doskonale zapamiętała zasłyszane rozmowy, lecz także potrafi je powtórzyć; mamy zdesperowanego dziennikarza polującego na sensacyjny temat; mamy zapowiedź politycznego skandalu – już z samej ciekawości, co z tego wszystkiego wyniknie, warto się wybrać do kina.

Właśnie w poniedziałek, tuż po polskiej premierze, która miała miejsce 14 października, jest okazja zobaczyć "Zagubionych" w Augustowie i wydać własny sąd o tej pozycji filmowej z dorobku naszych południowych sąsiadów. Będzie to pierwsze spotkanie z czeską kinematografią w ramach Kinochłona. Po seansie rozmowa z Maciejem Gilem, historykiem kina i animatorem kultury filmowej oraz miłośnikiem czeskich filmów. Zapraszamy!

Termin: 24 X, godz.19.00
Miejsce: kino Iskra, Augustów

Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury (tel. 87 643 36 59) i w kinie na godzinę przed seansem.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot