• 1
  • 2
  • 3
piątek, 11 listopad 2016 11:30

Zmysły Ojczyzny

Napisane przez KA

W przeddzień narodowego święta – 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie zaprezentowali mieszkańcom miasta spektakl "Zmysły Ojczyzny". W przedstawieniu w reżyserii Bożeny Bendig pokazali, że swój kraj można opisać poprzez kolory, zapachy i smaki, że, krótko mówiąc, odczuwa się go wszystkimi zmysłami.

Na spektakl wystawiony 10 listopada w Miejskim Domu Kultury w Augustowie złożyły się m.in. fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, piosenki patriotyczne oraz utwory poetyckie autorstwa – co warte podkreślenia – samych uczniów (były to głównie wiersze powstałe z myślą o powiatowym konkursie Tożsamość Polaka).

Młodzież nie ograniczyła się jednak do samej recytacji i śpiewu. Postarała się o kostiumy i rekwizyty ściśle powiązane z tematyką spektaklu: na scenie zapachniało kawą, w kociołku grzano bigos, z kosza wysypywały się białe i czerwone kwiaty. Młodzi wykonawcy odtańczyli również poloneza, a na koniec wspólnie odśpiewali tekst piosenki "Pytasz mnie", przypominając nim, że w słowie Polska mieści się i "ten szczególny kolor nieba", i "ten pszeniczny zapach chleba", i "przed domem ten wiosenny zapach bzu".

Główne uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Augustowie odbywają się dzisiaj na Rynku Zygmunta Augusta od godz. 11.40. Poprzedziła je uroczysta msza w intencji Ojczyzny.

Więcej w tej kategorii: « Nie będzie kiosku Obchody »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot