• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 13 listopad 2016 18:17

Augustowskie „ruiny”

Napisane przez IT

W Augustowie opuszczonych, zaniedbanych i niszczejących nieruchomości znajdzie się bez większego trudu co najmniej kilka. Nawet w centrum miasta. O większości z nich można powiedzieć, że to ruina, która szpeci i straszy swoim wyglądem. I atrakcyjności miastu turystycznemu, jakim jest Augustów, z pewnością nie dodaje.

Problem zniszczonych, opuszczonych budynków w Augustowie istnieje od lat. Na ostatniej sesji miejskiej powrócił do niego radny Adam Wysocki, który zwrócił uwagę na ruiny jednej z kamienic położonej przy ulicy Kopernika. Pytał o stan prawny budynku i szanse na wykorzystanie tej posesji na potrzeby pobliskiego przedszkola miejskiego.

Radca prawny Urzędu Miejskiego, Sebastian Piekarski, wyjaśnił, że tego typu nieruchomości jest kilka na terenie Augustowa i jest duży problem z ustalaniem ich stanu prawnego. Ze wstępnej, jak zaznaczał mecenas, analizy prawnej tej dokładnie kamienicy wynika, że istnieje możliwość zasiedzenia. - Ale ponieważ wychodzi ono na lata dosyć ubiegłe, to najprawdopodobniej, jeśli uda się wszystko dobrze przeprowadzić, właścicielem stanie się Skarb Państwa, reprezentowany przez starostę (...) Tak to wygląda na chwilę obecną – przedstawił sytuację.

Cóż, życie potrafi zaskakiwać. Zwłaszcza chwalebną troską radnych o zwiększenie metrażu augustowskiej sieci publicznych placówek oświatowych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot