Wydrukuj tę stronę
sobota, 19 listopad 2016 14:18

Jest zielone światło

Napisane przez IT

Znamy już stanowisko wojewody podlaskiego dotyczące przebudowy dwóch dróg miejskich w Augustowie, na które miasto złożyło odwołanie od decyzji starosty. Wojewoda podzielił punkt widzenia Urzędu Miejskiego.

Postanowieniem z dnia 17 listopada wojewoda podlaski uchylił zaskarżoną decyzję i umorzył postępowanie organu pierwszej instancji, czyli starostwa powiatowego, w całości. Oznacza to, że dwie ulice: Jabłoniowa i Słoneczna mogą być przebudowywane w trybie zgłoszenia a pozwolenia na budowę. Uzasadniając swoja decyzję wojewoda uznał wnioskowane o przebudowę ulice za istniejące drogi, zaliczone do kategorii dróg gminnych. - To jest dobra decyzja przede wszystkim dla mieszkańców, bo umożliwi budowę dróg w dość szybkim tempie i zdecydowanie za niższe koszty – mówił podczas piątkowej (18 listopada) konferencji burmistrz Wojciech Walulik, nie kryjąc zadowolenia z otrzymanej decyzji. Tym samym wojewoda zakończył dwumiesięczny spór między samorządami: miejskim i powiatowym w tej kwestii. Decyzja odnosi się do dwóch dróg, ale burmistrz traktuje to jako wytyczną w przyszłych sprawach. – Nie wyobrażam sobie, że z każdą drogą będziemy odwoływać się do wojewody.

Włodarz miasta ma nadzieję, że sztandarowy postulat wyborczy władz miejskich, czyli program budowy dróg lokalnych (przypomnijmy, przy współudziale mieszkańców, dokładających się do budowy ulic w granicach 1000-1500 zł od posesji) będzie kontynuowany na wiosnę przyszłego roku. – Przez zimę chcemy przygotować się bardzo mocno, rozpisać przetarg, od razu może na dziesięć, osiem ulic. Raz, że to jest taniej jeżeli wykonawca wykonuje większą ilość kilometrów dróg i po drugie, szybciej. Będziemy dążyć do tego by robić drogi w tzw. pakiecie, tak jak teraz trwają prace na trzech ulicach na osiedlu Borki.

Można spodziewać się zatem, że jako pierwsze w przyszłym roku zostaną wyremontowane właśnie ulice Jabłoniowa i Słoneczna oraz ulice, na które miasto ma już wydane decyzje na budowę (w niektórych przypadkach już od kwietnia tego roku). Burmistrz zapewniał też podczas konferencji, że miasto ma przygotowany harmonogram ulic, których przebudowę chce realizować w jak najszybszym tempie.