• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 21 listopad 2016 15:18

Uśmiechnij się!

Napisane przez IT

Dziś, 21 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma on służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych.

Święto zostało ustanowione w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy amerykańskich studentów - braci Briana i Michaela McCormacków, którzy postanowili zareagować na trwający wówczas konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Obecnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w ponad 180 krajach na świecie, w tym od dziesięciu lat w Polsce. Choć jego idea jest nadal mało popularna w świadomości Polaków.
Zachęcamy augustowian by uśmiechali się jak najwięcej i okazywali sobie życzliwość, nie tylko w dzisiejszym dniu. Nawet pogoda w Augustowie włącza się w obchody Święta Życzliwości i uśmiecha się do nas promiennie słońce.


Na podstawie: IAR

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot