• 1
  • 2
  • 3
środa, 23 listopad 2016 11:16

Celnicy zlikwidowali leśną bimbrownię

Napisane przez RED

Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Gródka (pow. białostocki). W ręce celników wpadło ponad 100 litrów tzw. „ducha puszczy” oraz aparatura do produkcji nielegalnego alkoholu.

Funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Białymstoku ustalili, że w Puszczy Knyszyńskiej w okolicach Gródka funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Celnicy wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorujących produkcję alkoholu dwóch mężczyzn w wieku 53 i 42 lat.

Oprócz sprzętu służącego do produkcji bimbru (kotła, pompy, alkoholomierzy i beczek) celnicy znaleźli na miejscu 50 litrów alkoholu o mocy 50 %. Kolejne blisko 50 litrów nielegalnie wytworzonego alkoholu celnicy wykryli w mieszkaniach bimbrowników.

Funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli przeciwko mężczyznom postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol. Natomiast aparaturę do jego produkcji zabezpieczyli współpracujący z celnikami policjanci. Bimbrownikom grożą kary grzywny.

mł. asp. Maciej Czarnecki

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot