• 1
  • 2
  • 3
środa, 23 listopad 2016 11:27

Augustów najpiękniejszy z lotu ptaka!

Napisane przez RED

Augustów uruchomił nową platformę internetową, na której podziwiać można uroki i atrakcje turystyczne miasta, jak również zapoznać się można z potencjałem inwestycyjnym samorządu. Na stronie www.panorama.augustow.pl funkcjonuje trzyjęzyczna aplikacja wyświetlająca panoramy sferyczne 360x180° oraz zdjęcia lotnicze Augustowa.

– Bardzo się cieszę, że Augustów można odtąd podziwiać wirtualnie z powietrza i ziemi w każdym miejscu naszej kuli ziemskiej – podkreśla burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. – Brakowało dotąd takich nowoczesnych narzędzi promocji naszego miasta, które sprawdzać się będą zarówno w zachęcaniu turystów i kuracjuszy do odwiedzin Augustowa, jak również stanowić będą zachętę dla potencjalnych inwestorów. Wypełniamy tę lukę prezentując profesjonalnie przygotowaną, trzyjęzyczną platformę, która pięknie prezentuje potencjał Augustowa – dodaje burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.
Serwis internetowy www.panorama.augustow.pl przedstawia 41 panoram sferycznych 360x180° – główna panorama wykonana z lotu ptaka z wys. 400 m, 20 panoram wykonanych z wysokości 100-200 m oraz 20 wykonanych z wysokości do 10 m. Panoramy prezentują największe atrakcje turystyczne Augustowszczyzny: lasy, jeziora, rzeki, śluzę na Kanale Augustowskim, wyciąg nart wodnych i molo Radiowej Trójki, Studzieniczną oraz Rynek Zygmunta Augusta. Panoramy dokumentują przebieg najciekawszych wydarzeń letnich organizowanych w Augustowie: Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok, Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Lotto Necko Endurance, Augustowskich Motonocy i zupełnie wyjątkowych, organizowanych wyłącznie w Augustowie letnich koncertów na statkach. Aplikacja służy także zachęcaniu potencjalnych inwestorów do lokowania swojego biznesu w otoczeniu jezior i lasów – na platformie www.panorama.augustow.pl umieszczone zostały obrysy działek i terenów inwestycyjnych (wraz ze szczegółowymi opisami) oferowanych przez Gminę Miasto Augustów do sprzedaży.

Aplikacja ma bardzo rozbudowane funkcjonalności i jest całkowicie responsywna, tzn. wyświetla się na ekranach smartfonów i tabletów. Aplikacja oferuje możliwość przybliżania i oddalania, obrotu we wszystkich kierunkach oraz dodatkowe tryby oglądania panoram tj. Fish Eye, architektoniczny oraz stereograficzny. Każda panorama posiada opis (przetłumaczony na jęz. angielski i rosyjski), jak również rozległą galerię zdjęć klasycznych. Aplikacja może być w przyszłości rozbudowywana i poszerzana o kolejne panoramy, atrakcje, działki, itd.
Platforma została wykonana na zlecenie Gminy Miasta Augustowa przez firmę 3dpanorama.pl wyłonioną w trybie otwartego zapytania ofertowego ogłoszonego na BIP UM (więcej na temat postępowania tutaj: http://um-augustow.pbip.pl/index.php?event=informacja&id=11307). Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania aplikacji: błędy, usterki, poprawki prosimy zgłaszać mailowo do pracowników Referatu Promocji i Turystyki UM Augustów, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Urząd Miejski w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot