• 1
  • 2
poniedziałek, 06 luty 2017 10:38

Wilki z Puszczy Augustowskiej

Napisane przez RED

W styczniu bieżącego roku watahę wilków żyjącą w Puszczy Augustowskiej zarejestrował obiektyw leśnej fotopułapki, umieszczonej na terenie jednego z leśnictw Nadleśnictwa Szczebra.

Fotopułapki to specjalistyczne kamery montowane przez leśnych strażników w celach "uchwycenia" kłusowników, złodziei i wandali. Oprócz swojego podstawowego zastosowania, tj. pomocy w walce ze szkodnictwem leśnym, fotopułapki mogą posłużyć do obserwacji zachowań zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Bardzo często fotopułapki rejestrują niezwykłe kadry z życia dzikich zwierząt. Tak było też w tym przypadku. Marek Sudnik leśniczy Leśnictwa Dębiny (Nadleśnictwo Szczebra) w Puszczy Augustowskiej, dzięki fotopułapce umieszczonej na terenie leśnictwa zarejestrował ciekawą sytuację, kiedy to do kiszonki wyłożonej dla zwierzyny płowej przychodzą wilki. Na tych konkretnych zdjęciach widać watahę wilków, skupioną wokół paszy wyłożonej przez leśników.

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot