• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 16 luty 2017 19:40

Walentynki w Przedszkolu nr 3 w Augustowie

Napisane przez  RED

„Dziś są słodkie walentynki, a my jemy witaminki” – pod tym hasłem dzieci z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie obchodziły Święto Zakochanych, czyli Walentynki. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

We wtorek, 14 lutego w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie odbył się IV wernisaż plastyczno - zabawowy pod hasłem „Dziś są słodkie walentynki, a my jemy witaminki”, połączony z zabawą walentynkową. Przedsięwzięcie miało na celu przede wszystkim pogłębianie przyjaźni między dziećmi oraz zachęcenie ich do jedzenia owoców i warzyw, zamiast słodkości.

W czasie obchodów Święta Zakochanych w całym przedszkolu dominował kolor czerwony - symbol miłości i przyjaźni. Wszystkie dzieci wspólnie z nauczycielami wykonały plakaty na temat zdrowego odżywiania. Grupy wykazały się kreatywnością, wykorzystując różne techniki plastyczne.

Zabawę walentynkową rozpoczęto od wspólnego tańca przy piosence „Małe czerwone jabłuszko”. Następnie grupy zaprezentowały swoje plakaty piosenką, rymowanką, wierszem, opowiadaniem na forum uczestników. W kolejnej części spotkania towarzyszyły dzieciom radosne i integracyjne zabawy z chustą animacyjną, zabawy ruchowe z rybkami, ślimakami, puszczanie baniek mydlanych, tańce ze „świeżakami”, zabawa z piosenką „Lustra” i mnóstwo innych.

Na zakończenie zabawy dzieci zadeklarowały, że będą spożywać więcej warzyw i owoców, a na znak poparcia schrupały marchewkę przygotowaną przez przedszkolną kuchnię.

Podsumowaniem wernisażu było wręczenie przez organizatorki jabłuszkowych statuetek i walentynkowych serc. Galerię prac można podziwiać na holu Przedszkola nr 3 w Augustowie.

Urząd Miejski w Augustowie

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^