• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 17 luty 2017 10:24

Kocie święto

Napisane przez  IT
Zdjęcie: pixabay Zdjęcie: pixabay

Swojski dachowiec ma dziś swoje święto. Podobnie jak wszystkie koty świata. Właśnie dziś w Polsce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Choć nie jest to bardzo popularne święto, to w wielu miejscach w kraju organizowane są różnego rodzaju wydarzenia poświęcone miauczącym czworonogom.

W Augustowie w obchody Dnia Kota włączyły się między innymi biblioteki. Monika Rowińska, nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 organizuje zabawy o kotach w murach szkolnej biblioteki. Wszyscy chętni uczniowie będą cały dzisiejszy dzień lepić, rysować, wyklejać, wycinać i ozdabiać podobizny kotów. Nie zabraknie także konkursu na najpiękniejsze koty.

Kotom poświęcone będą także najbliższe Niedzielne Pogwarki Poetyckie przy Herbatce, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Augustowie. 19 lutego w Filii nr 2 (przy ulicy Komunalnej 2) swoje utwory o kotach zaprezentują tradycyjnie lokalni twórcy. Spotkaniu towarzyszyć będzie zbiorowa wystawa prac z motywem kota z różnych dziedzin plastyki i rzemiosła. Początek o godzinie 16.00, prowadzenie: Józefa Drozdowska. Serdecznie zapraszamy.

Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest w różnych terminach w wielu krajach na świecie. Nic dziwnego, koty to jedne z najbardziej lubianych zwierząt domowych. W Polsce od dziesięciu lat Dzień Kota obchodzony jest właśnie 17 lutego. Święto ma na celu niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^