• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 23 marzec 2017 00:20

Misja gospodarcza z Kongo w Podlaskiem

Napisane przez KR
Źródło: www.wrotapodlasia.pl Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Trzydziestoosobowa delegacja z Republiki Konga gościła w województwie podlaskim spotykając się z przedstawicielami tutejszych firm i samorządu. Wtorek był ostatnim dniem pobytu u nas przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa oraz firm prywatnych z branży rolniczej z Kongo.

Liczaca okjoło 30 osób delegacja przyjechała 17 marca na Targi Rolnicze w Kielcach. Marcin Obałek, znany podlaski podróżnik i przedsiębiorca, zaprosił ich do odwiedzenia Podlaskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zapoznania się z ofertą firm rolniczych naszego regionu.

Przez dwa dni goście z Afryki odwiedzali okolice Sokółki. Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele rządu Kongo zainteresowani są wdrożeniem nowych, a jednocześnie prostych i skutecznych rozwiązań i technologii, które pozwolą im na rozwój i zwiększenie produkcji rolnej.

Ostatni dzień swojego pobytu delegacja Konga spędziła w Białymstoku, zwiedzając m.in. białostocki Rynek Kościuszki, odwiedzili też fabryki okien: firmę Vitron i Białostocką Fabrykę Okien.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot