• 1
  • 2
  • 3
piątek, 31 marzec 2017 19:49

Obawy

Napisane przez BA

W dniu dzisiejszym obawy i zainteresowanie mieszkańców wzbudziła grupa osób, których wygląd wskazywał na pochodzenie inne niż polskie. Przeprowadzała ona w centrum miasta publiczną zbiórkę na rzecz międzynarodowej organizacji służącej pomocą osobom głuchoniemym.

Wpłacający datki proszeni byli o podanie swoich danych osobowych oraz adresu zamieszkania. Te informacje, wraz z wysokością wpłacanej kwoty, umieszczane zostawały w specjalnie przygotowanej ankiecie.
Postronni obserwatorzy, zainteresowani legalnością prezentowanej formy działalności charytatywnej, postanowili powiadamić o całej sprawie miejscową policję.

Z uwagi na okres przedświąteczny podobnych zbiórek pojawi się wkrótce zapewne dużo więcej. Chcielibyśmy więc poinformować mieszkańców, że obecnie dostępne są narzędzia pozwalające śledzić drogę wpłacanych środków i rozwiewać ewentualne wątpliwości co do ich przeznaczenia. Otóż w 2014 roku administracja publiczna podjęła próbę stworzenia społeczeństwu możliwości kontroli zbiórek za pomocą portalu zbiorki.gov.pl. Strona internetowa pozwala nam samodzielnie sprawdzić wszystkie odbywające się tego typu akcje, w tym te w naszej okolicy. Wpisując dane organizatora możemy prześledzić również jak prowadzone były i rozliczane dotychczasowe zbiórki.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot