• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 19 kwiecień 2017 10:44

Majówka na granicy

Napisane przez  KR
Fot. Marcin Nawrocki Fot. Marcin Nawrocki

Samorząd województwa podlaskiego wraz z władzami obwodu grodzieńskiego planują wielkie rozpoczęcie sezonu turystycznego. Zaplanowana na dzień 28 kwiecień "Wielka Majówka" będzie inauguracją sezonowego przejścia polsko - białoruskiej granicy na Kanale Augustowskim. W tym dniu przejście graniczne Rudawka - Lesnaja rozpocznie swoje funkcjonowanie.

Warto nadmienić, że pięciodniowy ruch bezwizowy został wprowadzony w październiku ubiegłego roku przez białoruskie władze. Obowiązuje on w parku "Kanał Augustowski", w Grodnie i wyznaczonych regionach obwodu grodzieńskiego. Obywatele Polski oraz innych krajów mogą przekroczyć polsko-białoruską granicę bez wizy przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka-Bruzgi, a w sezonie letnim także przez przejście sezonowe Rudawka-Lesnaja. Należy jedak pamiętać, że aby móc skorzystać z bezwizowego wjazdu, trzeba koniecznie mieć ze sobą paszport i dokument uprawniający do wejścia na teren parku. Trzeba również wybrać firmę turystyczną, przekazać jej swoje dane oraz posiadać zagwarantowane środki na każdy dzień pobytu. 

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^