• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 20 kwiecień 2017 11:32

Dni Otwarte w augustowskich szkołach ponadgimnazjalnych

Napisane przez  KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Już 5 maja, zgodnie z Zarządzeniem Podlaskiego Kuratora Oświaty, w naszym województwie rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne dla uczniów klas III gimnazjum. Czas na decyzję o wyborze nowej szkoły upływa dnia 23 czerwca o godzinie 15:00.

Dużym ułatwieniem dla uczniów augustowskich szkół i pomocą w trudnym wyborze nowej placówki, w której rozpoczną oni kolejny etap swojej nauki będą Dni Otwarte augustowskich placówek edukacyjnych. Odbędą się one dnia 25 oraz 26 kwietnia br. Gimnazjaliści poznają w tym czasie m.in. szczegóły dotyczące naboru elektronicznego do nowych szkół.

We wtorek (25.04.) powiatowe placówki edukacyjne „otwierają się” na uczniów: Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym, Gimnazjum w Rajgrodzie, Gimnazjum w Kalinowie, Gimnazjum w Janówce, Gimnazjum w Gibach, Gimnazjum w Lipsku, Gimnazjum w Nowince, Gimnazjum w Płaskiej, Gimnazjum w Sztabinie, Gimnazjum w Krasnymborze, Gimnazjum w Białobrzegach, Gimnazjum nr 1 w Sejnach, Gimnazjum nr 2 w Sejnach, Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej. 

W środę (26.04.) szkoły ponadgimnazjalne gościć będą uczniów: Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Augustowie, Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Augustowie, Gimnazjum nr 3 w Augustowie, Gimnazjum nr 4 w Augustowie, Społecznego Gimnazjum STO w Augustowie.

Uczniowie spoza Augustowa nie muszą martwić się o transport, ponieważ zostanie on im zapewniony przez organizatorów Dni Otwartych. 

Według ustaleń Dni Otwarte mają rozpocząć się we wtorek i środę we wszystkich augustowskich szkołach o godzinie 8:30.

Celem, który przyświeca Dniom Otwartym jest prezentacja oferty kształcenia na nowy rok szkolny, bogatej palety zajęć pozalekcyjnych, pierwsze spotkanie z nową szkołą, jej nauczycielami, starszymi kolegami i koleżankami – i, co najważniejsze, pomoc gimnazjalistom w podjęciu decyzji: „co dalej po gimnazjum?”

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam wyboru najlepszej dla Was szkoły!

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^