• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 20 kwiecień 2017 19:33

Cykl debat społecznych w powiecie augustowskim

Napisane przez  KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - to tytuł cyklu debat społecznych, które będą organizowane w 2017 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. Dziś policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zorganizowali tego typu spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.

Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zorganizowali dziś debatę społeczną pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata miała na celu określenie, w jaki sposób augustowska Policja oraz podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli Burmistrz Miasta Augustów Pan Wojciech Walulik oraz vice Starosta augustowski Pani Katarzyna Sturgulewska, komendanci służb mundurowych współpracujących z augustowską Policją w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oraz mieszkańcy miasta. Podczas spotkania mundurowi zaprezentowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części zostały przedstawione informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej prowadzonej przez funkcjonariuszy, zarówno ukierunkowanych na zwiększanie poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowanie wśród nich świadomych postaw i zachowań, które  w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk społecznie niepożądanych. Podczas spotkania przedstawiono także wizerunki dzielnicowych, omówiono ich podstawowe obowiązki oraz zadania zawarte w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także zachęcano do kontaktowania się z nimi poprzez mobilną aplikację „Moja komenda”. Głównym punktem tego niecodziennego spotkania była dyskusja, w której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę dla bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego.

Źródło: KPP Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^