• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 30 kwiecień 2017 19:05

Dwójka „W barwach biało-czerwonych”

Napisane przez  SP

Tysiące biało-czerwonych serduszek w oknach, bogata aranżacja otoczenia Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie to odpowiedź społeczności szkolnej na zaproszenie Podlaskiego Kuratora Oświaty do realizacji projektu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi.

Projekt polega na opracowaniu pomysłu dostosowanego do możliwości szkoły i integracji podczas przygotowania świątecznych dekoracji.
Nasz udział w tym przedsięwzięciu to przede wszystkim podkreślenie przynależności narodowej, a eksponowanie barw narodowych to symbol dumy i radości oraz pokazanie społeczności lokalnej, że święta majowe były i są dla nas bardzo ważne.
Nasza inicjatywa wywołała wśród przechodniów pozytywne reakcje. Jedni byli zaskoczeni, a inni - zachwyceni, a my po prostu wracamy do pięknej tradycji okresu międzywojennego, w którym zdobiono fasady domów, balkony i wystawy sklepów z okazji ważnych uroczystości.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie: Radzie Rodziców, kwiaciarni Orchidea, uczniom i nauczycielom, a w szczególności Panu Bogdanowi Skindzielewskiemu i jego wychowankom oraz Panu Edmundowi Olichwierowi.


Koordynatorzy projektu:
Elżbieta Budzińska
Stanisław Polak

Komentarze  

#1 Malwina 2017-05-03 11:11
Ta udrapowana czerwona płachta przed wejściem przypomina dekoracje na apel o rewolucji pazdziernikowej. Szczyt bezguścia i dramat. Jednak PRL wraca w swoim socrealistycznym anturażu.
Żeby nie było: pomysł fajny i niektóre ozdoby super, ale kiczowata estetyka wejścia wszystko zepsuła :-x
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^