• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 19 maj 2017 00:17

Przedstawiciele Wielkiego Księstwa Luksemburga z wizytą u marszałka

Napisane przez  KR
Źródło: www.wrotapodlasia.pl Źródło: www.wrotapodlasia.pl

W środę, 17 maja 2017 r. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński spotkał się z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Wielkiego Księstwa Luksemburga w Rzeczpospolitej Polskiej Conradem Bruchem oraz Konsulem Honorowym Wielkiego Księstwa Luksemburga Adamem Byglewskim.

W trakcie spotkania Ambasador opowiedział o historii i uwarunkowaniach rozwoju gospodarczego swojego kraju. Wiodącą branżą było hutnictwo. Po kryzysie lat 70-tych miał miejsce dynamiczny rozwój sektora finansowego i bankowego. Od roku 2004 rząd rozpoczął wdrażanie dywersyfikacji gospodarki i specjalizacji w innowacyjnych technologiach informacyjno-komunikacyjnych, logistyce, służbie zdrowia, ekologii...

Jerzy Leszczyński przekazał wiele informacji o Województwie Podlaskim, jego rolniczym charakterze i wynikającymi z tego przesłankami do rozwoju przemysłu, zwłaszcza w zakresie przetwórstwa mlecznego i budowy maszyn rolniczych. Marszałek Województwa Podlaskiego pochwalił się sukcesami studentów i konstruktorów Politechniki Białostockiej nawiązując do zaprezentowanej przez pana Ambasadora ugruntowanej pozycji Wielkiego Księstwa Luksemburga w zakresie rozwoju technologii kosmicznych.

Podczas spotkania wymieniono się doświadczeniami w zakresie współpracy transgranicznej oraz o możliwych przyszłych perspektywach współpracy gospodarczej w zakresie logistyki.

Ambasador Conrad Bruch przyznał, że jest to jego pierwsza wizyta w naszym regionie, ale na pewno nie ostatnia.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^