Wydrukuj tę stronę
środa, 31 maj 2017 00:59

Augustowski dworzec na sprzedaż

Napisane przez KR

Dworzec PKS w Augustowie już 7 czerwca zostanie wystawiony na przetarg. Obecny wieczysty użytkownik tej nieruchomości, którym jest PKS Nova chce sprzedać obiekt. Oznaczać to może, iż miasto zostanie całkowicie pozbawione dworca autobusowego.

Decyzja o tak szybkiej sprzedaży dworca jest zaskakująca, ponieważ Augustów jest miastem turystycznym odwiedzanym w sezonie letnim przez dziesiątki tysięcy turystów. Brak dworca może okazać się nie lada kłopotem, ponieważ autobusy musiałyby zatrzymywać się na zwykłym przystanku komunikacji miejskiej zlokalizowanym przy ulicy Jonkajtysa.

PKS Nova daje jednak augustowianom nadzieję na to, że ta niekomfortowa sytuacja będzie jedynie chwilowa, zapowiadają bowiem, że mają w planach wybudowanie w mieście całkiem nowego dworca. Konkretnych planów jeszcze jednak nie znamy.

Stary augustowski dworzec będzie licytowany na przetargu, który odbędzie się dnia 7 czerwca o godzinie 10:00 w Białymstoku przy ulicy Fabrycznej 1. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 3 miliony 252 tysiące złotych.