• 1
  • 2
  • 3
środa, 07 czerwiec 2017 14:55

Holenderskie Policjantki w Augustowie

Napisane przez 
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

W ramach projektu współpracy pomiędzy Polską a holenderską Policją "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii", poświęconemu zapobieganiu handlowi ludźmi, augustowskich policjantów odwiedziła delegacja policjantek z Holandii.

Wczoraj augustowskich policjantów odwiedziła delegacja holenderskich policjantek. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii". Przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy Polskiej i Holenderskiej, jest poświęcone zapobieganiu handlowi ludźmi. W pierwszej kolejności odbyło się spotkanie w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Tam przedstawicielki holenderskiej Policji przedstawiały zgromadzonym uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicielom Urzędu Pracy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie treści edukacyjno–informacyjne z zakresu handlu ludźmi. Policjantki przestrzegały przed zagranicznymi, zarobkowymi wyjazdami „w nieznane” i radziły jak postępować aby nie stać się ofiara handlu ludźmi. Policjantki chętnie dzieliły się swoim zawodowym doświadczeniem oraz mówiły jakie okoliczności mogą świadczyć o staniu się ofiarą przestępstwa.

Korzystając z okazji przedstawiciele augustowskiej Policji przedstawili założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z funkcjonariuszami garnizonu podlaskiego. Podczas roboczego spotkania, które odbyło się na sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji    w Augustowie, funkcjonariusze wymieniali się swoimi doświadczeniami oraz omawiali elementy współpracy w zakresie zwalczania przestępczości związanej z handlem ludźmi.

Źródło: KPP Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Październik 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^