• 1
  • 2
  • 3
środa, 05 lipiec 2017 19:25

Blues Brothers w nowej odsłonie

Napisane przez EL
Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

To już trzynasty sezon, w którym zarówno turyści jak mieszkańcy Augustowa mogą odwiedzać i spędzać czas przy muzyce w kultowym miejscu naszego miasta, jakim jest przystań i knajpa Blues Brothers. Tym razem jednak jawi się nam ona w zupełnie nowej odsłonie.

Obiekt przeszedł gruntowną przebudowę i miejsce "strzechą krytej" chałupy zajął duży drewniany budynek, utrzymany w stylu "stodoły z Dzikiego Zachodu" , papierowe talerzyki i plastikowe sztućce ustąpiły miejsca prawdziwej zastawie, a panny przychodzące na dancingi nie muszą się już martwić, że ich szpilki ugrzęzną w żwirku, który niegdyś otaczał knajpę. Personel też jest nowy, pełen zapału, i - jak zapewnia Zbigniew Malinowski - niezwykle obrotny. Właściciele Blues Brothers -  Zbyszek i  Barbara Malinowscy, włożyli w przebudowę mnóstwo pracy i serca.

"W tej chwili jest tak, jak chcieliśmy od samego początku: mamy solidną, drewnianą, pełną ciepłego miodowego koloru, przytulną restaurację, nową przystań - opowiada Zbigniew Malinowski -trzy większe obiekty pływające, zaplecze dla dzieci: plac zabaw, huśtawki, halę namiotową z automatami do gier, przed halą dodatkowo w razie większej ilości klientów beczkę z piwem...Można powiedzieć, że jedziemy teraz na dwa bary...." Jest nowy parking dla autobusów (gdy ich nie ma, mogą tu parkować samochody osobowe), wszystko oświetlone, podświetlone i opatrzone nowym, kolorowym logo miejsca, które właściciele też zdecydowali się zmienić... Pan Zbyszek zapewnia, że atmosfera miejsca pozostała i będzie pieczołowicie pielęgnowana. W sezonie letnim, każdego wieczoru, oprócz poniedziałków i wtorków, planowane są dancingi z muzyką na żywo, raz w tygodniu będzie można uczestniczyć w wieczorze karaoke, który zawsze niesie ze sobą wiele radości i zabawy, a i nieraz wyłania nowy talent wokalny. Planowane są też pokazy sztuk walki, a raz w tygodniu przed dancingiem wieczór poetycki, na który zaprasza Stowarzyszenie Augustowskich Twórców.

Menu, proponowane będzie w różnej formie. Część wystawioną, jak szwedzki stół, będzie można bezpośrednio nakładać sobie na talerze i ważyć (tzw. polski szwedzki stół - na wagę), część będzie można zamówić u kelnerów. "Mamy własną wędzarnię, w której tradycyjnie szynkę i ryby wędzimy na drewnie olszynowym - opowiada dalej Zbigniew Malinowski - oferujemy też szeroki wybór piw i innych alkoholi".

Przypomnijmy tylko, że knajpa Blues Brothers może pochwalić się występami wielu znanych artystów, jak choćby bluesman o szorstkim, jedynym w swoim rodzaju głosie - Frank Morey, czy sławna bluesmenka Wanda Johnson. Koncertowali tu: Andrzej Rybiński, Halina Frąckowiak, a także wielu miejscowych muzyków i samouków, którzy dobrze grają.
Blues Brothers to nie tylko z świetna muzyka, ale również wspaniała atmosfera, dobra zabawa i jedna z lepszych wizytówek naszego miasta.

Uroczyste otwarcie sezonu w nowej odsłonie Blues Brothers odbędzie się w sobotę ósmego lipca o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.