• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 11 lipiec 2017 11:58

Proszę pani, a on brzydko powiedział!

Napisane przez  MC

O dalszych konsekwencjach „augustowskiej afery taśmowej”, czyli konferencji prasowej z dnia 11.07.2017, dotyczącej przekleństw, które padły podczas jednego z rajcowskich posiedzeń.

Wyobraźmy sobie następującą scenę: pierwsza klasa szkoły podstawowej, lekcja matematyki. Pani nauczycielka zapisuje na tablicy zadanie. Powiedzmy, 8+6. Mały Jasio, który dodawanie opanował tylko w zakresie do dziesięciu, czuje, że traci grunt pod nogami i rzuca zasłyszane od ojca słowa, które zdają mu się pasować do tej sytuacji. „O k***a!”.

Nauczycielka gwałtownie się odwraca i rzuca pod adresem uczniów: „kto to powiedział?”. Klasa milczy. Nikt nie chce przecież wyjść na skarżypytę. Bezradna pani rozpoczyna apel do ich wyższych wartości: „niech sprawca ma przynajmniej odwagę cywilną i sam się przyzna!”. Mały Jasio chichocze pod nosem. „Co ona, głupia?”, myśli. Pani żołądkuje się jeszcze przez chwilę, nagle rozlega się dzwonek i wszyscy są uratowani.

A teraz przenieśmy się ładnych parę lat w przyszłość. Uczniowie nie są już uczniami, noszą eleganckie ubrania i zamiast w szkolnej ławce zasiadają w Urzędzie Miasta, dyskutując nad ważkimi tematami. Ale co do samej istoty rzeczy niewiele się zmieniło. Gombrowicz miałby radochę.

Ktoś nabluzgał, a pani nauczycielka, w której rolę wciela się teraz tak zwana opinia publiczna, domaga się wskazania sprawcy. Ale nikt nie jest skarżypytą. O nazwiskach można najwyżej pogadać off the record, czyli w czasie przerwy, by posłużyć się uczniowską nomenklaturą.

Gdy w związku z zaistniałą sytuacją zostaje zwołana konferencja prasowa i przewodniczący Rady Miasta wraz ze swym zastępcą wydają swoje oświadczenia, nie trzeba w zasadzie nawet być przy tym, by wiedzieć, co się usłyszy. Jest im oczywiście bardzo przykro, że taki incydent się wydarzył. Apelują do sprawcy, by miał odwagę cywilną, przyznał się i publicznie ludzi przeprosił. I to by było na tyle, piłka po jego stronie siatki.

I tym w ostatnich dniach żyje Augustów. Być może wiele wspomnianych wyżej osób w eleganckich ubraniach zaciera ręce. Niech lud ma używanie, śledząc konsekwencje wydarzeń, godnych raczej piaskownicy niż ważnej instytucji. Może dzięki temu, umknie mu kilka spraw znacznie poważniejszego kalibru.

Komentarze  

#8 ddeee 2017-07-16 18:36
Panowie! Odpowiem wam tak (cytując waszego kolegę, bo może inaczej nie zrozumiecie): "wk.... mnie na samym wejściu"! Z kogo wy debili robicie? Apelujecie do chama i to wszystko? Po co ta konferencja? Wychodzi na to, że teraz jesteście w tej samej bandzie, która rękę myje. Tym właśnie udowodniliście, jak głęboko siedzicie w tym agienku i jaki szcunek macie do mieszkanców. Ciemny lud tego nie kupił. Ośmieszyliście się tym swoim wystąpieniem. Rozwiązanie jest jedno: potępiacie ostro i stanowczo chamskie obrażanie mieszkanców. A ten pan, żeby miał odrobinę honoru to by się przyznał. Najgorsze, że on sobie nie bluzgnął (co w pewej sytuacji moża by było wybaczyć), ale w chamski sposób wyrażał się o mieszkancach. Ale niestety, taka jakość lokalnych polityków. Wypierać się w żywe oczy i jeszcze bredzić o pięknej polszczyźnie.
Cytować
#7 zubi 2017-07-12 12:30
A tożsamość przezywającego się pana oczywiście jest tajemnicą poliszynela.
Pozdrawiam mojego wulgarnego imiennika,
Cytować
#6 Amelia 2017-07-12 12:15
Cóż, poziom niedojrzałości panów Filipka i Tomaszka jest porażający. Do przedszkola panowie, razem z dziećmi, może Was czegoś nauczą.
Cytować
#5 Ela 2017-07-11 22:43
Chamstwo trzeba piętnować, wskazywać wprost!
Cytować
#4 dziejaszek 2017-07-11 17:44
Proszę pani, a on się przezywa!
Cytować
#3 Zico 2017-07-11 17:42
jeżeli to prawda to jest po prostu zwykłym BURAKIEM i nie powinien obejmować tak ważnych stanowisk
Cytować
#2 Marian 2017-07-11 16:47
Nie ktoś sobie przeklął, tylko radny obrzucał wyzwiskami mieszkańców
Jest różnica
Cytować
#1 ssf 2017-07-11 16:42
Może do radnych w taki sposób teraz trzeba się zwracac? Np.: Panie radny, a co wy k.... zrobiliście, że za ch... nie da się ...
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^