• 1
  • 2
  • 3
piątek, 01 wrzesień 2017 13:46

Smród w mieście

Napisane przez EL
Źródło zdjęcia: Pixabay Źródło zdjęcia: Pixabay

Wczoraj, tj. 31 sierpnia w godzinach popołudniowych po Augustowie rozszedł się niebywały smród. Zaniepokojeni mieszkańcy dzwonili do oczyszczalni ścieków, Straży Pożarnej, Urzędu Miasta... Przyczyna owych zapachów była jednak bardzo prozaiczna...

Pracownik oczyszczalni ścieków, Pani Zofia Mikucka poinformowała nas, że zakład przez cały dzień pracował prawidłowo. I nadal działa bez zarzutu.

Zadzwoniliśmy więc do Urzędu Miasta, w którym Pan Wojciech Waszkiewicz udzielił nam bardzo precyzyjnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Otóż przyczyną smrodu był obornik wywożony przez mieszkańca miejscowości Żarnowo na swoje dziesięciohektarowe pole. Wiatr niestety nie sprzyjał w tym momencie mieszkańcom Augustowa... Pan Wojciech Waszkiewicz powiedział , że w sprawie tej interweniowała augustowska Straż Pożarna. W rozmowie jednak z p. aspir. Andrzejem Kaczanem z Państwowej Straży Pożarnej dowiedzieliśmy się, że Straż nie interweniowała, gdyż obornik wywożony był prawidłowo.

No cóż, w związku z zaistniałą sytuacją wypada na przyszłość życzyć naszemu miastu bardziej pomyślnych wiatrów...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.