• 1
  • 2
  • 3
środa, 13 wrzesień 2017 21:06

Obchody 334. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej w Kahlenbergu

Napisane przez  KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

To z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. W niedzielę, 10 września w austriackim Kahlenbergu odbyły się uroczystości 334 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Wziął w nich udział m.in. Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, a także Podlaska Chorągiew Husarska.

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski  podczas wizyty oficjalnej w Austrii wziął udział w uroczystych obchodach 334-lecia Odsieczy Wiedeńskiej oraz 34 rocznicy obecności Ojca Św. Jana Pawła II na Kahlenbergu. 

W rekonstrukcji historycznej bitwy udział wzięła Podlaska Chorągiew Husarska, która wraz z Chorągwią Sandomierską i Kujawsko-Pomorską przypomniały o świetności polskiej historii. Współorganizatorem wydarzenia było Forum Polonii Wspólnota Polskich Organizacji w Austrii oraz Ambasada Polski w Wiedniu.

Podczas Mszy św., której asystowała polska husaria dokonano aktu koronacji Obrazu Matki Bożej Kahlenberskiej. Mszę pontyfikalną celebrowali ks. Wiesław Śpiewak CR, biskup diecezji Hamilton na Bermudach, ks. Łukasz Buzun OSPPE i ks. Bernhard Backovsky CanReg. Oprawę muzyczną zapewnili: Chór Archikatedry Katowickiej pod dyrekcją Krzysztofa Kagańca oraz zespół „Podhalanie” z Wiednia. Do Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu przybyło wielu znakomitych gości i pielgrzymów, którzy wzięli udział także w dożynkach organizowanych przez austriacką Polonię. W trakcie obchodów było wiele okazji do wspólnych rozmów i spotkań.

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^