• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 24 listopad 2017 11:55

Augustowscy policjanci przypominają o odblaskach

Napisane przez  KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Augustowie prowadzą działania informacyjno – edukacyjne, przypominające o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie prowadzą działania informacyjno-edukacyjne, dotyczące zmian przepisów, w zakresie obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, poza terenem zabudowanym. Podczas spotkań edukacyjnych w szkołach mundurowi przypominają najmłodszym o obowiązku używania elementów odblaskowych, natomiast funkcjonariusze pełniący służbę na drogach represjonują pieszych nie posiadających odblasków oraz wyposażają ich w wymagane przepisami elementy.

Policjanci przypominają, że z dniem 31 sierpnia 2014 roku w życie weszła nowelizacja przepisów ruchu drogowego w zakresie używania elementów odblaskowych. Zgodnie z jego zapisem każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. To właśnie te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Za brak elementu odblaskowego ustawodawca przewidział karę grzywny w wysokości od 20 - 500 złotych.

Źródło: KPP Augustów

Komentarze  

#1 dsbs 2017-11-24 12:05
Zielińskiemu dajcie, bo chłop boi się przechodzić sam przez przejście. :P
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^