• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 24 listopad 2017 15:57

Skarbnik miasta pozostaje

Napisane przez  EL

Aż 17 głosami przeciw i 3 wstrzymującymi się Rada Miasta Augustów odrzuciła w dniu 22 listopada projekt uchwały w sprawie odwołania skarbnika Augustowa, Sławomira Sieczkowskiego. Projekt ów został przedłożony Radzie Miasta przez burmistrza Wojciecha Walulika.

Projekt uchwały został przedstawiony na XLI Sesji Rady Miasta w związku z pismem delegatury CBA w Białymstoku adresowanym zarówno do burmistrza jak i przewodniczącego RM Filipa Chodkiewicza. W piśmie tym stwierdza się, że skarbnik równocześnie ze swoją funkcją urzędniczą, pełnił funkcję skarbnika Koła Łowieckiego Hańcza, które mogło prowadzić działalność gospodarczą. CBA wyciągnęło stąd wniosek, iż doszło do naruszenia zapisów ustawy antykorupcyjnej.

W związku z wagą sprawy, jeszcze przed Sesją, przewodniczący Rady Miejskiej poprosił obsługę prawną Urzędu Miejskiego o wypowiedź w tej kwestii. Otrzymana opinia prawna stwierdza, co następuje: przedstawiona przez CBA informacja nie stanowi podstawy do stwierdzenia, iż w stosunku do skarbnika miasta Augustowa zostały spełnione przesłanki, o których mowa w artykule 4 p. 6 Ustawy Antykorupcyjnej. Brak jest podstaw do tego, by z faktów przedstawionych przez CBA wyciągnąć wniosek, iż ustawa antykorupcyjna została przez pana skarbnika naruszona.

Radni wszystkich klubów, łącznie z burmistrzem jednogłośnie pozytywnie ocenili pracę i uczciwość Sławomira Sieczkowskiego. Jednak sam burmistrz uchylił się od propozycji radnych, by - jak to jest możliwe przestrzegając wszelkich zasad litery prawa - skarbnika odwołać i na tej samej sesji na wniosek burmistrza powołać ponownie. Propozycję tę radni tłumaczyli koniecznością zachowania ciągłości pracy Sławomira Sieczkowskiego. W przypadku bowiem jedynie odrzucenia uchwały, CBA zwróci się do innych instancji, np. wojewody o zajęcie się tą kwestią.

Radny Tomasz Dobkowski odnosząc się do biernej postawy Wojciecha Walulika zauważył, iż burmistrz piastując stanowisko urzędnicze był prezesem Okręgowego Podlaskiego Związku Kajakowego, który w swym statucie ma prowadzenie działalności gospodarczej.

Sam Sławomir Sieczkowski, wypowiadając się we własnej sprawie zaznaczył, że Koło Łowieckie, którego był skarbnikiem nigdy żadnej działalności gospodarczej nie prowadziło. Nadto CBA dopuściło się istotnych błędów proceduralnych. "Nie zostałem powiadomiony przez CBA o prowadzonych czynnościach, nie otrzymałem wymaganego w tym wypadku protokołu kontroli, nie miałem w związku z tym możliwości wniesienia jakichkolwiek zastrzeżeń do sprawy" - zaznaczył Sławomir Sieczkowski.

Komentarze  

#4 mafioso 2017-11-29 09:23
I kolejne zaskoczenie... radni nie dali się naciskowi burmistrza na odwołanie skarbnika. Nie dali się nabrać na ustawkę z cba
To się musiał wkurzyć pisowski niedoszły kandydat na funkcję skarbnika Augustowa
Ciekawe kogo teraz zaatakują trzyliterowym skrótem...
Cytować
#3 Ewelinal 2017-11-26 00:57
Cytuję Rafał:
Posłuchaj nagrań z sesji, tam wszystko wytlumaczyl skarbnik. Ewidentna nagonka, o czym sie juz mówi na mieście

Wlasnie przesłuchałam .
I nadal uważam że CBA ma rację. Taka jest ustawa nie mi ją oceniać czy jest słuszna czy nie. Ale w świetle tej ustawy skarbnik złamał prawo.
Cytować
#2 Rafał 2017-11-25 12:44
Posłuchaj nagrań z sesji, tam wszystko wytlumaczyl skarbnik. Ewidentna nagonka, o czym sie juz mówi na mieście
Cytować
#1 Ewelinal 2017-11-24 17:28
Nie mam nic przeciwko skarbnikowi ale ocenianie decyzji CBA przez radnych mecenasow z urzędu jest śmieszne. Wszystkie KŁ podlegają pod PZŁ gdzie wyraźnie pisze że prowadzą działalność gospodarczą. Sprzedaż upolowanej zwierzyny jest działalnością gospodarczą. Skarbnik obejmujac stanowisko w UM mial 3 miesiace na rezygnacje z zarzadu w KŁ Hańcza.
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^