• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 06 grudzień 2017 13:26

Nauka kodowania w SP nr 2 w Augustowie

Napisane przez  EL

We wtorek, 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie odbyły się warsztaty z kodowania. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli: Małgorzaty Sawickiej i Danuty Gregorowicz w projekt „Link do przyszłości” wypożyczono szkole roboty Finch.


W warsztatach wzięli udział uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej, a gimnazjaliści wystąpili w roli asystentów. Od kilku lat uczniowie Gimnazjum nr 2 brali też udział w programie „Mistrzowie Kodowania”. Dzięki czemu świetnie znają obrazkowy, intuicyjny język programowania Scratch, którego znajomość jest potrzebna do programowania robotów. Wcześniej uczniowie z klas gimnazjalnych przetestowali Finche i wgrali odpowiednie oprogramowanie.
Każdy robot Finch wyczuwa swoje położenie, temperaturę otoczenia, światło, omija przeszkody, gra na różnych częstotliwościach dźwięków. Na ekranie komputera można również kontrolować ruchy paletki do finch ponga.
Warsztaty miały na celu upowszechnienie i zainspirowanie do nauki programowania, która daje narzędzia pozwalające odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii.
We wtorek, 5 grudnia 2017 r. „Mistrzowie Kodowania” ze Szkoły Podstawowej nr 2 przyłączyli się też do udziału w Godzinie Kodowania - międzynarodowej akcji organizowanej przez fundację Code.org w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jest to impreza powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Biorą w niej udział uczniowie z całego świata. W czasie trwania Godziny Kodowania uczestnicy mogli spróbować swoich sił rozwiązując proste problemy i zdobywać nowe umiejętności.

UM Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^