• 1
  • 2
czwartek, 11 styczeń 2018 16:02

Pierwsza strzelnica kontenerowa podlaskich Terytorialsów

Napisane przez  ŁW

Do 13 batalionu lekkiej piechoty dostarczona została mobilna strzelnica kontenerowa. To pierwsze takie urządzenie w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Dzięki strzelnicy kontenerowej możliwości szkoleniowe - nie tylko podlaskich Terytorialsów -zwiększą się.

Oszczędność czasu

Łomżyńscy Terytorialsi, aby przejść szkolenie strzeleckie dojeżdżają do ośrodka Zielona koło Białegostoku. Jest to obecnie jedyna funkcjonująca strzelnica wojskowa na terenie województwa podlaskiego. Przemieszczenia zabierają więc cenny czas, który można poświęcić na szkolenie.

Polska strzelnica kontenerowa

Strzelnica została wyprodukowana w Zakładach Mechanicznych Tarnów. Urządzenie znajduje się w kompleksie wojskowym przy Alei Legionów w Łomży, ale jego mobilność pozwala na przemieszczenie i zainstalowanie w dowolnym miejscu w ciągu maksymalnie
5 godzin. Ustawienie strzelnicy nie wymaga pozwoleń budowlanych, a prowadzenie strzelań ma znikome oddziaływanie na środowisko pod kątem hałasu.
Strzelnica zostanie wykorzystana do nauki oraz doskonalenia umiejętności strzeleckich
w podstawowym zakresie z broni osobistej i karabinków kalibru 5,56 mm na zmniejszonych odległościach.

Większe możliwości szkoleniowe

Zestaw strzelnicy posiada możliwość zastosowania wielu różnych opcji programów treningowych. Część z nich jest niedostępna na klasycznej strzelnicy, jak choćby interaktywny trening strzelca.
Współpraca ze służbami mundurowymi i partnerami społecznymi

Strzelnica będzie używana nie tylko przez Wojska Obrony Terytorialnej, ale także przez żołnierzy z Warsztatów Technicznych i kadrę WKU Łomża. Łącznie jest to ponad kilkaset osób. Dodatkowo ze strzelnicy będą mogły korzystać służby mundurowe, a także organizacje proobronne i stowarzyszenia objęte współpracą i patronatem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kontakt dla mediów:
por. Łukasz WILCZEWSKI
1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - VHS
Foto Bajka - Fotograf
Zalew Mobile
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Kwiecień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zajazd WIWA
Tepete - Auto zastępcze
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^