• 1
  • 2
piątek, 12 styczeń 2018 14:42

Zatrzymano poszukiwanego za udział w grupie przestępczej

Napisane przez  KZ

Funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się przerobionym dokumentem. Jak się okazało był on poszukiwany przez Interpol.

9 stycznia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Płaskiej zatrzymali do kontroli auto na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Podróżował nim jako pasażer mężczyzna, który do kontroli okazał litewski paszport. W trakcie legitymowania funkcjonariusze podjęli uzasadnione podejrzenie, że dokument którym posłużył się 39 – letni mężczyzna ma przerobioną stronę z danymi personalnymi. W wyniku podjętych działań stwierdzono, że cudzoziemiec to obywatel Rosji, który przebywa w naszym kraju nielegalnie i przekroczył granicę naszego państwa wbrew obowiązującym przepisom. Komendant Placówki SG w Płaskiej wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Dodatkowo w trakcie dokonywanych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

Za posługiwanie się przerobionym dokumentem mężczyzna poddał się dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Augustowie 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby wynoszący 1 rok. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez funkcjonariuszy Straży Granicznej obywatela Rosji wczoraj (11.01.2018 r.) przekazano Policjantom z Augustowa.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - VHS
Foto Bajka - Fotograf
Zalew Mobile
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Kwiecień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zajazd WIWA
Tepete - Auto zastępcze
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^