• 1
  • 2
piątek, 12 styczeń 2018 17:25

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z podlaskimi rolnikami

Napisane przez  EL

W piątek, 12 stycznia szef rządu przebywał z wizytą w województwie podlaskim. We wsi Rębiszewo –Studzianki spotkał się z rolnikami, odwiedził zakłady OSM Mlekovita, a także spotkał się z prezesem Spółdzielni Dariuszem Sapińskim.


- Bardzo się cieszę, że polskie rolnictwo modernizuje się. Rolnicy są solą ziemi. Ja natomiast chciałbym tę sól osłodzić wyższymi zyskami i lepszymi marżami, żebyście mogli jak najkorzystniej sprzedawać swoje produkty – powiedział premier Mateusz Morawiecki zwracając się do rolników podczas wizyty w podlaskim gospodarstwie.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że tematykę problemów polskiej wsi bardzo często omawia z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem.
- Sztuką jest mówić o problemach polskiego rolnictwa, o tym, żebyśmy nie zostawiali rolników samych sobie, żeby nie byli w gorszej pozycji niż nasi konkurenci na Zachodzie – oznajmił szef rządu. Premier podziękował ministrowi Krzysztofowi Jurgielowi za jego pracę podkreślając, że jest on osobą wielce zasłużoną dla polskiego rolnictwa.

Premier ocenił, że Polska staje się potęgą produkcji rolno-spożywczej. Jesteśmy na czwartym miejscu w produkcji mleka w Unii Europejskiej.
- Produkcja rolno-spożywcza jest kluczowa i może być również bardzo dochodowa – zaznaczył szef rządu.
Jak dodał, w niektórych obszarach jesteśmy na podium
– Polska zajmuje trzecią pozycję w UE w produkcji oleju rzepakowego. Wierzę, że także w przypadku produkcji mleka jest to możliwe – zaakcentował premier.

- Jan Pawel II, gdy przybywał do Polski, wykonywał zawsze taki piękny gest – całował polską ziemię – mówił premier. Bo ta ziemia nie tylko rodzi owoce i daje utrzymanie, ale jest też ziemią naszych przodków, której winniśmy szacunek i obronę – oznajmił szef rządu. Dodał, że będzie zabiegał o interesy polskich rolników w Unii Europejskiej.

Premier podziękował rolnikom za przechowywanie wartości polskiego patriotyzmu. Dzisiaj patriotyzm polega także na tym, żeby jak najlepiej rządzić na polskiej wsi.
- Nasz rząd będzie o to dbał. Dziękuję za to wszystko, co robicie, za to, że razem walczymy o lepsza Polskę – podkreślił.

wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - VHS
Foto Bajka - Fotograf
Zalew Mobile
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Kwiecień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zajazd WIWA
Tepete - Auto zastępcze
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^