• 1
  • 2
piątek, 12 styczeń 2018 22:24

Będzie więcej miejsc w naszym żłobku

Napisane przez  EL

Od 1 stycznia 2018 roku weszła w życie zmiana w przepisach polegająca na tym, że znosi się wymóg udostępnienia dzieciom co najmniej dwóch pomieszczeń w żłobku. Dotychczas bowiem, aby prowadzić przedsięwzięcie jakim jest żłobek, należało wyodrębnić przynajmniej jedno pomieszczenie do zabawy i jedno do tzw. leżakowania czyli snu podczas pobytu w placówce. Ze zmian w przepisach zamierza skorzystać Gmina Augustów i po planowanym na wiosnę remoncie budynku żłobka, przyjąć od 1 września 2018 r. dwa razy więcej dzieci niż dotychczas.

Kwestie te zostały poruszone podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej UM w dniu 10 stycznia 2018 r. Pretekstem do ich poruszenia była skarga wniesiona na brak gospodarności Burmistrza Miasta Augustowa. Bowiem dotychczasowe utrzymanie żłobka w przeliczeniu na jedno dziecko to niebagatelna kwota około 1000 zł. miesięcznie. Burmistrz wedle słów skargi nie skorzystał dotąd z przysługujących mu na żłobek miejski dotacji i nie współpracuje z instytucjami prywatnymi, które zakładają, że są w stanie znacznie obniżyć koszty utrzymania dzieci w żłobku.

Komisja Rewizyjna uznała jednak, że niepowierzenie części zadań własnych gminy instytucjom prywatnym i niedotowanie ich to kwestia nie braku gospodarności ale wyboru określonej polityki przez Ratusz, takiej mianowicie, by nie prywatyzować żłobka. Koszty bowiem w przypadku rezygnacji prywatnego przedsiębiorcy z działaności w tej dziedzinie i konieczności zajęcia się  kwestią na powrót przez miasto po wielu latach, mogą być również bardzo wysokie.

Nie ma potrzeby, według Kierownika Edukacji Dariusza Szkiłądzia, dotowania żłobków prywatnych, gdyż zapotrzebowanie w mieście nie jest aż tak duże (na liście rezerwowej do żłobka czekało dotychczas zaledwie 15 dzieci), a w sytuacji planowanego uruchomienia dodatkowych miejsc, żłobek całkowicie zaspokoi potrzeby Augustowa. Koszty przy większej ilości dzieci też spadną o około 30-40% - zakłada Dariusz Szkiłądź.

Komentarze  

#1 Guest 2018-01-13 07:50
Ten komentarz został usunięty przez administratora

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - VHS
Foto Bajka - Fotograf
Zalew Mobile
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Kwiecień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zajazd WIWA
Tepete - Auto zastępcze
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^