• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
czwartek, 25 styczeń 2018 10:22

Pat na Łopianowej

Napisane przez  EL

O ulicy Łopianowej, której de facto nie ma, w mediach padło już niejedno słowo. Przejezdny jest tylko początek drogi. Traktem wiodącym do większości domostw jest rów melioracyjny, a mieszkańcy, choć ręce mają pełne dokumentacji wskazującej na walkę o stworzenie ulicy, bezradnie je rozkładają. Twierdzą, że są bezsilni wobec procedur urzędniczych, których machineria nakazuje im czekać, czekać i czekać...

Jak powstał swoisty pat na Łopianowej? Co lub kto doprowadził do tak paradoksalnej sytuacji?
Aby uzyskać pozwolenie na budowę domu, wymaganym jest posiadanie do planowanego obiektu drogi dojazdowej. Bez tego ani rusz. Pozwolenie na budowę otrzymuje się w Starostwie Powiatowym. Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa w tejże instytucji, Bogdan Grabowy zapewnił nas, że wszelkie procedury przy wydawaniu pozwoleń przy tejże ulicy zostały zachowane i nikt nie popełnił błędu. Dojazd bowiem wyznaczony był albo z dróg sąsiednich, w przypadku posesji leżących w granicznych częściach ulicy Łopianowej, albo na zasadzie służebności przez posesje sąsiadów.

Problem mógł pojawić się w momencie, gdy sąsiedzi jako właściciele działki będącej drogą dojazdową zmienili plany, ogrodzili ją, posadzili na niej drzewa, etc.... I tu dotykamy kwestii braku porozumienia między ludźmi. Dlaczego sobie nawzajem utrudniają życie poprzez grodzenia, nasadzenia itp. skoro przez takie to działanie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie sąsiadowi?

Jedna z mieszkanek tejże ulicy występując na sesji RM skarżyła się, że nie ma jak dowieźć opału do domu na zimę, prosiła o zrozumienie i zasypanie rowu przez Miasto... Niestety, samo zasypanie jest na tyle kosztowną inwestycją, szczególnie w perspektywie późniejszej konieczności odkopywania go w celu budowy drogi, że ani burmistrz, ani urzędnicy, ani radni nie przychylili się do jej prośby. Mieszkańcy pozwolenie na zasypanie drogi posiadają, ale koszty tegoż z pewnością są dla nich zbyt wysokie.

Komitet budowy ulicy Łopianowej powstał już dawno temu. Jak poinformował nas burmistrz Wojciech Walulik, ulica ta jest... 68. w kolejce ulic oczekujących realizację (na takową oczekują obecnie 104 ulice). Jak zapewnił włodarz, trwają procedury związane z ogłoszeniem przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej ulicy Łopianowej i taka zostanie w tym roku wykonana.

Burmistrz zaapelował też do mieszkańców ulicy o cierpliwość i zrozumienie. Nie zadeklarował jednak, jak sugerowała jedna z mieszkanek, przewiezienia na jej posesję opału do ogrzania domu taczką, a sąsiedzi pewnie też swego akcesu w tej kwestii nie zglosili więc pat na Łopianowej trwa...

Komentarze  

#5 zzxxyy 2018-02-23 21:37
Augu, po części masz rację, ale urzędnik po coś jest niestety. W tym wypadku doszło do niedopilnowania, że taka sytuacja może zaistnieć, jak być ekspertem w dziedzinie to być ekspertem w dziedzinie. 50/50 winy moim zdaniem :)
Cytować
#4 Augu 2018-02-23 15:21
Rafał moim zdaniem to nie urzędnicy powinni pilnować tego kto gdzie się buduje tylko osoby które się budują. Urzędnicy nie są od tego żeby prowadzić za rączkę do przedszkola. Może urzędnicy powinni zagrodzić dostęp do rzeki bo ktoś wpadnie pod lód. Przecież dobrze wiedzieli co robią. Pobudować się na działce bez dojazdu i liczyć że może szybko nam wybudują ulicę. Bo co bo było taniej. Teraz są skutki własnej głupoty..
Cytować
#3 Rafał 2018-02-23 14:46
Co do ludzi którzy użyczali przejazdu przez ich posesję do domu dla mieszkańców ul. Łopianowej, to mogą sobie zrobić ze swoją działką co chcą, jest to własność prywatna. Urzędnicy powinni wziąć pod uwagę to, że ktoś może drogę zagrodzić bo przechodzi przez JEGO działkę, a nie liczyć na dobroć, a w wyniku czego nie powinni wydać pozwolenia na budowę.
Cytować
#2 Augu 2018-02-22 11:42
Ja nie rozumiem takich ludzi. Nikt nie kazał im się tam budować. Sami tam wleźli a teraz wielki żal. Równie dobrze można się pobudować koło torów a później walczyć o ich zlikwidowanie bo za głośno.
Cytować
#1 zirytowany 2018-01-25 14:35
Ten pat będzie trwał do chwili :lol: gdy wróci empatia do radnych.
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - VHS
Foto Bajka - Fotograf
Zalew Mobile
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Maj 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zajazd WIWA
Tepete - Auto zastępcze
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^