• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 13 luty 2018 01:10

Czy Podlaskie potrzebuje strategii energetycznej?

Napisane przez  KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia Fot: Wojciech Oksztol

O tym dyskutowali dnia 12 lutego członkowie Grupy roboczej ds. efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii, która działa przy samorządzie województwa.

Strategia miałaby nakreślić najważniejsze cele i kierunki rozwoju energetyki w naszym regionie.

Marszałek Jerzy Leszczyński powiedział, że taka strategia dałaby regionowi wizję w dziedzinie energetyki. Z kolei wicemarszałek Maciej Żywno stwierdził, że przygotowujemy się do nowej perspektywy funduszy UE, w której nacisk będzie kładziony na bezpieczeństwo, również energetyczne. Dlatego jest to dobry moment na rozpoczęcie prac nad tego typu dokumentem.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o tym, co miałby zawierać dokument, tak by nie tylko odpowiadał polityce Unii Europejskiej czy rządu w tym zakresie, ale przede wszystkim uwzględniał rzeczywiste zwiększenie efektywności energetycznej w województwie podlaskim. Padły propozycje, żeby strategia uwzględniała zarówno rozwój energetyki konwencjonalnej, jak i opartej na OZE.

Ostateczna decyzję dotyczącą opracowania dokumentu podejmie Zarząd Województwa Podlaskiego. Członkowie grupy wyrazili jednak chęć współpracy przy jego opracowaniu.

W skład Grupy roboczej ds. efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii wchodzą przedstawiciele uczelni, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, PGE, firm działających w branży OZE oraz samorządu województwa. Przewodniczącym jest prof. Piotr Banaszuk z Politechniki Białostockiej. 

Źródło: Wrota Podlasia


Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^