• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 06 marzec 2018 16:01

Burmistrz na zagrodzie równy Wojewodzie Wyróżniony

Napisane przez  EL

W dniu 1 marca br. w artykule: Wojewoda unieważnił konkurs na dyrektora SP4 poinformowaliśmy Państwa o rozstrzygnięciu nadzorczym Wojewody Podlaskiego w sprawie ogłoszonego przez Burmistrza Augustowa w styczniu br. konkursu na kandydata na Dyrektora SP4 w Augustowie.

Przypomnijmy rzecz pokrótce. Wojewoda w rozstrzygnięciu swym uzasadniał, że konkurs na stanowisko dyrektora szkoły ogłasza się tylko w sytuacji wolnego stanowiska, co w przypadku Szkoły Podstawowej nr 4 nie miało miejsca z uwagi na dotychczasowe decyzje Wojewody, jak i decyzję Sądu Administracyjnego w Białymstoku. Bardzo ważnym w tym wypadku jest fakt, że według litery prawa nawet w przypadku, gdy wyrok Sądu jest nieprawomocny, Burmistrza obowiązują rozstrzygnięcia nadzorcze Wojewody. W tym wypadku stwierdzają one, że dotychczas Pani Dyrektor nie została ze swego stanowiska skutecznie odwołana.

Z ostatniego zaś rozstrzygnięcia Wojewody wynikałoby, że ponieważ sama procedura ogłoszonego konkursu na Dyrektora była nieważna, nowo wyłoniona w wyniku tej procedury osoba na stanowisku dyrektora, dyrektorem po prostu nie jest.

W naszym artykule poinformowaliśmy również Państwa, że zasięgniemy opinii Burmistrza Wojciecha Walulika w tej kwestii. Postanowiliśmy więc spytać włodarza naszego miasta, kto w takim razie jest dyrektorem SP 4 od dnia 1 marca br., gdyż sytuacja zdawała się być co najmniej niejasna.

Na zadane pytanie uzyskaliśmy następującą odpowiedź: zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Augustowa z dnia 21 lutego 2018 r. stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie Burmistrz Miasta Augustowa powierzył Pani Annie Marcie Kopiczko na okres do 31 sierpnia 2019 r. Żaden organ nie kwestionuje tego zarządzenia. W związku z powyższym od 1 marca funkcję dyrektora pełni ww. osoba.

Prawdą jest, że samego zarządzenia o powołaniu Pani Anny Marty Kopiczko na stanowisko Dyrektora SP4 nikt nie zakwestionował. Jednak procedura wyboru tejże została uznana za nieważną i w mocy prawa taka sytuacja ma miejsce na chwilę obecną.

Pozostaje pytanie: czy powołanie dyrektora na drodze nieważnego konkursu ma moc prawną czy nie ? Czy niezgodne z prawem odwołanie Dyrektora również ma moc prawną ? Czy można uznać za logiczne, że niezgodne z prawem odwołanie Dyrektora jest ważne, ale już powołanie nowego jest prawomocne z uwagi na fakt, iż tego konkretnego zarządzenia nikt nie zakwestionował ? Nie nam o tym rozstrzygać...

Komentarze  

#2 fd 2018-03-06 17:07
Może my mieszkańcy też zaczniemy sobie wybierać, które zarządzenia burmistrza oraz uchwały rady będziemy sobie stosować a które nie. Jak taka to prawość, sprawiedliwość i demokracja to niech każdy sobie wybiera co chce. Panie burmistrzu, to ja nie uznaję Pana decyzji podatkowej i ja wrzucam do kosza. Pasuje Panu takie moje rozstrzygnięcie?
Cytować
#1 zasmucony 2018-03-06 16:26
A to dobra historia! Chłopcy zapętlili się już całkowicie. Szkoda, że na tym zapętleniu cierpią dzieciaki, rodzice i nauczyciele. Jakiś dramat.
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^