• 1
  • 2
  • 3
sobota, 10 marzec 2018 16:50

Duszpasterska wizyta Biskupa

Napisane przez  EPB

"Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć". – Motto św. Stanisława Kostki przyświecało wczorajszym (09.03) wizytom ks. Biskupa Jerzego Mazura w szkołach położonych na terenie parafii Bargłów Kościelny. Wieczorem ponad 50 osób przyjęło z jego rąk sakrament bierzmowania.

Od dziewiątej rano ks. Biskup spotykał się z dziećmi w ich szkołach. Jako pierwsi w roli gospodarzy wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Rutkach. Następnie odwiedził Szkołę Podstawową im. Sybiraków w Netcie i Zespół Szkół w Bargłowie Kościelnym.

Uczniowie prezentowali szkoły i swoje osiągnięcia podczas występów artystycznych. Jako, że trwa liturgiczny rok Ducha Świętego, pieśni i wiersze zwrócone były ku tematyce Jego darów. Nie zabrakło też przekazu patriotycznego poświęconego odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Szkoła w Netcie przybliżyła historię Sybiraków i Sybiru. Temat bliski ks. Biskupowi, jako że sam przebywał na Syberii w charakterze duszpasterza. Nie zabrakło więc refleksji i wspomnień. Uczniowie w ramach Jałmużny Wielkopostnej przekazali na ręce ks. Biskupa pieniądze zebrane na rzecz dzieci z Aleppo.

Spotkania ze społecznością szkolną, uczniami i nauczycielami wpisane są w posługę biskupią. Ksiądz Biskup wyraził nauczycielom wdzięczność za trud wychowania dzieci i młodzieży w poszanowaniu dla wartości chrześcijańskich i patriotycznych.
Na zakończenie Jego Ekscelencja odwiedził pracowników Urzędu Gminy w Bargłowie Kościelnym. O godzinie 18:00 sprawował Mszę Świętą podczas której udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z terenu parafii.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^