• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 13 marzec 2018 16:10

Komisja Europejska bada potencjał regionu

Napisane przez  IS
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia Fot: Wojciech Oksztol

Dziś, 13 marca, podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zostały zaprezentowane pierwsze wyniki tych badań. To element szerszego przedsięwzięcia realizowanego przez Komisję Europejską w Podlaskiem, w który zaangażowane są uczelnie, przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu i samorządy.

Wstępne wyniki diagnozy ekosystemu badawczo-rozwojowego w województwie podlaskim przedstawił Dariusz Wiatr, ekspert Komisji Europejskiej. Wskazał on na m.in. specyficzne potrzeby i bariery, którymi należy się zająć, aby zwiększyć efektywność transferu technologii i współpracy między przedsiębiorstwami a uczelniami.

Wyniki badania są ważne dla urzędu marszałkowskiego. Dzięki nim będzie można ocenić i ewentualnie zmodyfikować kierunki wsparcia w dziedzinie B+R w obecnej perspektywie, ale też dobrze przygotować się do kolejnej.

W dzisiejszym spotkaniu, któremu przewodniczył Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego, wzięli udział przedstawiciele Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej Anna Modzelewska i Krzysztof Wójcik, przedstawiciele uczelni biorących udział w badaniu, Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz przedsiębiorcy.

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^