• 1
  • 2
  • 3
środa, 14 marzec 2018 11:02

Augustowscy policjanci ostrzegają przed oszustami

Napisane przez  KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

Augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy metodą na „policjanta”. Sprawcom tego typu przestępstwa udało się oszukać mieszkankę miasta i nakłonić ją do przekazania swoich oszczędności. Funkcjonariusze apelują - nie dajmy się nabrać na opowieści, które słyszymy w słuchawce swojego telefonu, a o sposobach działania przestępców informujmy naszych bliskich!

Wczoraj, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie odnotowali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na policjanta. W wyniku zdarzenia mieszkanka miasta straciła swoje oszczędności. 

Przypominamy, że prawdziwy funkcjonariusz Policji, nigdy nie będzie żądał od nas gotówki, ani nie będzie instruował w jaki sposób zarządzać swoim bankowym kontem.

Pamiętajmy również, że oszuści podczas prowadzonych rozmów telefonicznych grają na emocjach. Wykorzystują litość, strach, lęk – wszystko po to, aby zmanipulować potencjalną ofiarę, zdobyć informacje o posiadanych oszczędnościach  oraz doprowadzić do przekazania pieniędzy oszustom.

Bądźmy czujni. Zawsze sprawdzajmy usłyszane informacje u swoich bliskich, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy Policję.

Policjanci apelują też do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy. Zwróćmy też uwagę na tego typu zagrożenie otaczającym nas samotnym seniorom. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności całego życia.

Źródło: KPP Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^