• 1
  • 2
  • 3
środa, 02 maj 2018 15:36

Para prezydencka na obchodach Dnia Flagi

Napisane przez KR
Źródło: prezydent.pl Źródło: prezydent.pl Fot: Jakub Szymczuk

Dziś, 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dniu Polonii i Polaków za Granicą, Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wziął udział w uroczystych obchodach.

Podczas swojej wypowiedzi Prezydent wspominał, że to właśnie historia Polaków rozsiała nasz naród po całym świecie i zmusiła go do zamieszkania na obcych ziemiach. W swojej przemowie Prezydent zachęcał także do wywieszania biało-czerwonej flagi na domach, blokach, wszędzie tam, gdzie to jest możliwe.

Po przemówieniu głowy państwa na Wieżę Zegarową Zamku Królewskiego została wciągnięta Flaga Państwowa RP. Następnie Prezydent, razem z Pierwszą Damą, przeszli przed Galerię Kordegarda. Po drodze rozdawali biało – czerwone flagi licznie zgromadzonym uczestnikom uroczystości.

Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą Prezydent nadał Ordery Odrodzenia Polski i Ordery Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej osobom zasłużonym w działalności na rzecz środowisk polonijnych. Wręczył również Flagi Państwowe wyróżnionym organizacjom i instytucjom z kraju i zagranicy.

W uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego wzięli udział również Szef Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska z ministrami oraz doradcami. Wystąpił Chór „Kraj Rodzinny” z Baranowicz na Białorusi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot